Borstbeeld Charles Wellens
Borstbeeld Charles Wellens
Kunstschilder Charles Wellens werd in Lummen geboren op 6 februari 1889 en hij groeide op in een woning op de hoek van het Gemeenteplein en de Neerstraat. Hij leerde schilderen door vanaf zijn achttiende lessen te volgen bij Jos Damien in Halen. Hij studeerde daarna aan de Leuvense Academie voor Beeldende Kunsten. Tijdens de Eerste Wereldoorlog vlucht het gezin naar Engeland. Het is pas na de oorlog dat zijn carrière als beroepskunstenaar echt van de grond komt.
Charles Wellens was ook één van de grondleggers van het Openluchtmuseum in Bokrijk. De eerste hoeve die er werd heropgebouwd was niet toevallig afkomstig uit Lummen. Hij overleed echter enkele weken na de opening van het museum.
Zijn nalatenschap leeft evenwel nog steeds voort. In 1988 werd het Charles Wellens Genootschap opgericht, een vereniging die het leven en werk van de kunstschilder wil eren. Samen met het gemeentebestuur richtten zij in het Administratief Centrum ook een Eregalerij Charles Wellens in, een expositieruimte rond het werk van de Lummense kunstschilder. De Eregalerij is gratis te bezichtigen tijdens de openingsuren van het Administratief Centrum.