Vallei van de Zwarte Beek: bocht van Laren

Ten westen van de E313 (Hasselt-Luik) opent de Vallei van de Zwarte Beek zich in volle pracht. Met meer dan 1.500 hectare is dit uitgestrekte natuurgebied een absolute aanrader voor wandelaars die willen onthaasten.

Ter hoogte van de 'Bocht van Laren' in Lummen bereikt de vallei haar grootste breedte. Het landschap is er opvallend open, met uitgestrekte graslanden en vochtige valleigronden vol poelen en moerassige zones. Dat maakt het gebied tot een waar paradijs voor weidevogels. In het voorjaar zorgen wulpen en kieviten met hun sierlijke vluchten en kenmerkende roep voor een extra dimensie aan je wandeling.

Vlakbij de Gestelse Molen, net over de grens met Paal, kreeg de natuur in 2004 een extra impuls. Oude visvijvers werden omgevormd tot natuurvriendelijke zones en een uitgekiende verbinding met twaalf vistrappen maakt het mogelijk voor vissen om het hoogteverschil van 1,60 meter tussen de Zwarte Beek en de Oude Beek te overbruggen. Zo ontstond niet alleen een betere waterverbinding, maar ook een waardevol voedsel- en broedergebied voor tal van water- en moerasvogels.

De wandelroute Bocht van Laren is momenteel niet toegankelijk. Er wordt gewerkt aan een alternatief.

Route: bewegwijzerd, geen wandelkaart beschikbaar.